Jak powstaje rzeźba

W naszej pracowni kamieniarskiej rzeźbą zajmuje się dwóch rzeźbiarzy z ogromnym doświadczeniem. Ich wszystkie prace są wykonywane ręcznie. Rzeźby głównie tworzymy z takich kamieni jak piaskowiec, marmur oraz granit.

Aby wykonać pełnoplastyczna rzeźbę bądź płaskorzeźbę muszą być zachowane poszczególne etapy pracy. Lecz nim do tego przejdziemy, chcielibyśmy przedstawić pewne różnice pomiędzy rzeźbą a płaskorzeźbą :

  • Rzeźba jest pełnoplastyczna- trójwymiarowa (do oglądania dookólnego).
  • Płaskorzeźba tzw. „relief” , to kompozycja wykonana na płycie kamiennej z pozostawieniem na niej tła.

Kolejne etapy pracy

1. PRACA KLIENTA:

Początkowy etap pracy powstania dzieła polega na przedstawieniu oczekiwań klienta.
Klient dostarcza nam potrzebne materiały – zlecenie do wykonania w różnych formach, np. w postaci odręcznego szkicu, rysunku, zdjęcia, gotowego elementu… czy tez projektu zaczerpniętego z jakiegokolwiek źródła.

2. PRACA RZEŹBIARZA:

Po dostarczeniu materiałów od klienta dalszy proces wykonania rzeźby pozostaje już tylko w rękach rzeźbiarza.
Rzeźbiarz na podstawie pozyskanych materiałów wyrysowuje odręczny szkic na papierze już w odpowiednich proporcjach, wymiarach rzeźby.
Następnie, jeśli projekt szkicu został przyjęty lub klient zgadza się z wyobrażeniem twórcy – rzeźbiarz przystępuje do pracy nad dziełem.

3. PRACA RZEŹBIARZA W KAMIENIU:

Po akceptacji szkicu wykonanym na papierze następuje przeniesienie go na blok kamienny, po czym artysta przystępuje do ręcznego kucia w kamieniu za pomocą specjalnego dłuta.

4. DALSZY CIĄG PRACY RZEŹBIARZA:

Podczas wykonywania pracy artysty nad rzeźbą – klient także w tym uczestniczy.
Na bieżąco zostają wykonywane fotografie z postępów rzeźbiarza nad dziełem , które potem są wysyłane do klientów lub też klienci sami nadzorują prace rzeźbiarza odwiedzając nasza Pracownię.

5. PRACA KOŃCOWA NAD RZEŹBĄ:

W efekcie końcowym, gdy rzeźba bądź płaskorzeźba jest już gotowa po tzw. odbiorze (akceptacji) przez klienta należy ją zaimpregnować.
Rzeźby impregnuje się przeznaczonymi do tego specjalnymi środkami konserwującymi w celu zachowania jej trwałego wyglądu, struktury kamienia, barwy…itd. chroniąc przed otaczającymi nas warunkami atmosferycznymi .
Po tych zabiegach rzeźba jest w pełni gotowa .

Napisz do nas

Poniżej podaj swoje dane oraz opisz zakres usług które Cię interesują.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie przy ul. Zbożowej 5, 43-200 Pszczyna, NIP: 6381169956 moich danych osobowych w celach marketingowych, w szczególności przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych danych osobowych jest Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok, ul. Zbożowa 5, 43-200 Pszczyna, (tel. +48 32 210 84 64, e-mail: pracownia@szczotok.pl. Podane dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania podanych danych jest moja dobrowolna zgoda, której brak uniemożliwia przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Podane dane będą przetwarzane bezterminowo do czasu wycofania zgody. Przysługuje mi prawo dostępu do podanych danych oraz prawo żądania ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, żądania ich przeniesienia, a także do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie, co pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem ich przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również skarga do organu nadzorczego.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na używanie Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1907).

captcha

Wyślij kopię wiadomości do mnie

X
Napisz do nas