Nagrobki z piaskowca

Pomniki z piaskowca

Piaskowiec nie jest nam obcy, gdyż od dwóch pokoleń jest materiałem, na którym pracujemy. Piaskowiec jest znany i używany od dawien dawna. Nasza pracownia bardzo ceni ten materiał, dlatego podtrzymując tradycję, tak jak nasz ojciec wykonujemy nagrobki z piaskowca (pomniki z piaskowca).

W latach 50 XX wieku nasz ojciec, jako młody chłopiec uczył się kunsztu rzeźbiarskiego. Do dnia dzisiejszego nasza firma - my, jako dzieci kontynuujemy praktyki ojca. 
Wykonujemy bardzo dużo nagrobków i pomników z piaskowca, zarówno dziecięcych jak i dla osób dorosłych. Piaskowiec to również idealny materiał do stworzenia rzeźby.

Nagrobki z piaskowca cieszą się dużym zainteresowaniem. Ludzie mają większą świadomość na temat piaskowca, doceniają fakt, że jest naturalnym materiałem. 
My jako pracownia inspirujemy się wieloletnimi, wiekowymi dziełami sztuki. Obrabiamy piaskowiec ręcznie, co jest swoistym rzemiosłem. Piaskowiec jest łatwy w obróbce, pozwala na modelowanie i kształtowanie pożądanych form. 

Nieodzownym elementem pomnika / nagrobka z piaskowca jest rzeźba, dlatego też bardzo często nasze realizacje to nagrobki wraz z rzeźbą lub płaskorzeźbą.

Nagrobki / pomniki z piaskowca wymagają innej pielęgnacji niż na przykład granity. Postęp technologiczny jest bardzo zaawansowany, stąd też większa dostępność produktów do pielęgnacji piaskowców.

Środki hydrofobowe są impregnatami, które pozwalają utrzymać piaskowiec w czystości i chronią go przed wchłanianiem wody.  


Impregnacja nagrobków z piaskowca

Nagrobek z piaskowca należy impregnować raz lub dwa razy do roku.

Najlepiej zaimpregnować go na przełomie marca i kwietnia. Ważne jest aby temperatura otoczenia kształtowała się około 15 stopni Celsjusza, a kilka wcześniejszych dni charakteryzowało się słoneczną aurą.

W pierwszym etapie należy wyszorować nagrobek przy użyciu szczotki, ciepłą wodą z płynem do mycia. Nagrobek należy pozostawić na dzień lub dwa do wyschnięcia.

Po tym czasie stosujemy impregnat - rekomendujemy środek BF-2. Impregnat wylewamy do miseczki lub innego pojemnika i przy użyciu szerokiego pędzla nanosimy go na całą powierzchnię nagrobka. Czynność wykonujemy do momentu, aż zauważymy, że piaskowiec przestaje go "pić". Wówczas pozostałą, niewchłoniętą część impregnatu rozcieramy na piaskowcu, aby nie powstały zacieki.

 

Napisz do nas

Poniżej podaj swoje dane oraz opisz zakres usług które Cię interesują.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie przy ul. Zbożowej 5, 43-200 Pszczyna, NIP: 6381169956 moich danych osobowych w celach marketingowych, w szczególności przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych danych osobowych jest Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok, ul. Zbożowa 5, 43-200 Pszczyna, (tel. +48 32 210 84 64, e-mail: pracownia@szczotok.pl. Podane dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania podanych danych jest moja dobrowolna zgoda, której brak uniemożliwia przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Podane dane będą przetwarzane bezterminowo do czasu wycofania zgody. Przysługuje mi prawo dostępu do podanych danych oraz prawo żądania ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, żądania ich przeniesienia, a także do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie, co pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem ich przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również skarga do organu nadzorczego.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na używanie Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1907).

captcha

Wyślij kopię wiadomości do mnie

X
Napisz do nas