Parapety kamienne

Parapety z kamienia, parapety marmurowe  - Pracownia Kamieniarska Szczotok

Bardzo ważnym elementem wystroju naszego domu są również parapety. Coraz częściej ludzie decydują się właśnie na parapety z naturalnego kamienia. Kamienne parapety są nie tylko funkcjonalne, ale bardzo trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Parapety z kamienia nie odbarwiają się, nie odkształcają, tak jak inne parapety wykonywane z tworzyw sztucznych.

Oferujemy szeroki wybór materiałów, z których można wykonać parapety. Głównie są to:

  • granity,
  • marmury,
  • aglomarmury,
  • konglomeraty kwarcowe.

Wykonujemy parapety kamienne zewnętrzne i wewnętrzne. Parapety z kamienia oraz parapety z granitu występują w podstawowych grubościach, tj. 2cm lub 3cm. 

Parapety granitowe dobrze zachowują się  na zewnątrz budynku, ponieważ granit w porównaniu z innymi materiałami posiada bardzo dużą gęstość. Parapety z granitu charakteryzują się długoletnią trwałością. Są odporne na deszcz, mróz i promienie słoneczne.

Z kolei marmur, aglomarmur, kwarcyt jak i granit świetnie nadają się na parapety wewnętrzne. Szeroka paleta kolorów pozwoli na dobór odpowiedniego kamienia pasującego do wnętrza naszego domu.

Wykonujemy parapety kamienne oraz parapety marmurowe, co pozwala nam na tworzenie różnych, ciekawych aranżacji wnętrz. Zapraszamy do odwiedzenia naszej pracowni. Nasz zakład mieści się na południe od miasta Katowice – w miejscowości Pszczyna (województwo obejmujące cały Śląsk).