Grobowce

Grobowce – Kamieniarstwo Szczotok

Grobowce są wspólnym miejscem spoczynku, przeznaczonym dla całej rodziny.
Grobowiec od tradycyjnego nagrobka różni się tym, że pomnik-grobowiec postawiony jest na wcześniej przygotowanym fundamencie – betonowej piwnicy. Do pochówku otwiera się tylko nakrywę górną grobowca. W każdym przypadku rozmiar grobowca jest inny, wynikający z regulaminu danego cmentarza.

Materiałem, z którego najczęściej wykonujemy grobowce, jest granit. Ze względu na wysokie parametry idealnie nadaje się na trudne warunki zewnętrzne. Odpowiedni jest również piaskowiec, kwarcyt i marmur – materiały pierwszogatunkowe, z których powstają piękne realizacje.

Grobowce – nasza oferta

Grobowce są ogromnymi pomnikami, dlatego też ładnie komponują się z rzeźbą lub płaskorzeźbą. Dotychczas wykonywaliśmy takie realizacje jak np. grobowiec z czarnego granitu wraz z rzeźbą Jezusa ukrzyżowanego, grobowiec z ciemnego granitu wraz
z połączeniem płaskorzeźby z marmuru, grobowiec z piaskowca z tablicą o nieregularnej formie i inne.

Naszym klientom oferujemy szeroki wachlarz gotowych projektów. W ofercie znajdą Państwo:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami grobowców dostępnych na naszej stronie internetowej. Większa część projektów jest dostępna od ręki. W przypadku zamówień niestandardowych, z dodatkowymi elementami, termin wykonania grobowca jest ustalany indywidualnie dla każdego klienta.