Nagrobki z rzeźbą

Różnego rodzaju wzory zamieszczane na nagrobku mają pewne znaczenie i symbolikę. Wszelkie rzeźby nadają nagrobkowi wyjątkowego charakteru. Niesamowite wrażenie sprawia połączenie rzeźby wraz z nagrobkiem, jest ono dopełnieniem kunsztu i ukazaniem indywidualności. Najczęściej wykonywanymi rzeźbami są figury Chrystusa, Maryi, Świętych, Aniołów a także te w kształcie serca, delikatnych roślinnych akcentów czy otwartej księgi. Nagrobki z motywem Aniołów to ciekawe kompozycje, które prezentują się niezwykle elegancko i oryginalnie. Nagrobki z sercem natomiast stanowią doskonałą podstawę na umieszczenie cytatu z Biblii, sentencji, która kojarzy się z bliską osobą czy religijnej pieśni.

Każdy nagrobek z rzeźbą należy zaprojektować indywidualnie. Każdy klient ma swoją wizję, swoje wymagania, swój pomysł. Wykonując taką realizację, będzie ona jednostkowa i niepowtarzalna. Nie będzie dwóch takich samych nagrobków z rzeźbą, mogą być tylko zbliżone albo bardzo podobne. Rzeźby wykonywane są ręcznie, dlatego nigdy nie będą identyczne.

Nagrobki z rzeźbą są bardzo pracochłonnymi realizacjami. Wymagają sporego zaangażowania, poświęcenia i czasu. Wymagają odpowiednich materiałów, doświadczonych osób, co wiąże się z większymi nakładami finansowymi. Nagrobki z rzeźbą najczęściej powstają z połączenia dwóch materiałów, jest to : granit z piaskowcem, granit z marmurem lub kwarcyt z piaskowcem.

RZEŹBY NAGROBNE

Rzeźba nagrobna to szczególny rodzaj twórczości, związany z ciężkimi chwilami, dlatego staramy się nie tylko oddać wizję zamawiającego, ale także umieścić w rzeźbie odpowiedni przekaz. Do każdej rzeźby nagrobnej podchodzimy indywidualnie, co czyni ją wyjątkową i niepowtarzalną, nie są one dla nas jedynie pracą czy rzemiosłem, ale sposobem na oddanie powagi i istoty przesłania, które za nimi stoją. Naszym celem jest, aby każda z rzeźb nagrobnych wywoływała odpowiednie odczucia, skłaniała do refleksji i miała wysoką wartość artystyczną.

Zapraszamy do kontaktu

Wszystkich Klientów zainteresowanych nagrobkami z rzeźbą zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z proponowaną przez nas ofertą oraz dotychczas zrealizowanymi projektami. Wśród wykonywanych przez nas projektów znajdują się również nagrobki z motywem Aniołów i nagrobki z sercem. Pragniemy zaznaczyć, że możliwość indywidualnego zaprojektowania rzeźby nagrobnej daje niemal nieograniczone możliwości a oferta przedstawiona poniżej to jedynie część naszych realizacji.

 

Napisz do nas

Poniżej podaj swoje dane oraz opisz zakres usług które Cię interesują.

X
Napisz do nas