Kapliczki

Dlaczego stawiamy kapliczki? - Symbolika kapliczek.

Kapliczki  były i nadal są miejscem indywidualnej lub wspólnej modlitwy w różnych intencjach. Przechodzący koło kapliczki udający się do pracy w polu lub w podróż ludzie chwalili Boga, żegnając się lub wznosząc prośby o pomyślność zamierzeń i podziękowanie za opiekę. Dawały nadzieję i utwierdzały w wierze. Często były hołdem dziękczynnym za łaski, za cudowne wyzdrowienie, za pomyślność, szczęśliwy powrót z wojny czy tułaczki, za uchronienie od kataklizmów - ognia, powodzi, wojny czy też epidemii. Bywało, że były spełnieniem pokuty za popełnione grzechy. Przy kapliczkach gromadzono się na nabożeństwa majowe, śpiewano pieśni religijne, odprawiano msze oraz modlitwy różańcowe.

Często możemy się spotkać z kapliczkami usytuowanymi w przydomowych ogrodach, na własnych posesjach, w części wsi, w miastach,  przy drogach, w lesie, w polu czy też  w miejscach świętych.

Jak tworzymy kapliczki ?

W naszej Pracowni kamieniarskiej Szczotok kapliczki wykonujemy na indywidualne zamówienia klientów.

Wymiary, wysokość kapliczki dobierana jest głównie pod względem wielkości figurki, postumentu, rzeźb świętych.

Kapliczki kamienne wykonujemy najczyściej z piaskowca, możemy wykonać również granitowe jaki i marmurowe.

Tworzone przez nas kapliczki posiadają wykonane z hartowanego szkła przeszklenia oraz szklane drzwiczki montowane są na zawiasach  ze stali nierdzewnej ,dodatkowo zamykane na kluczyk.

Kapliczki montujemy na terenie całego kraju oraz Państw ościennych Polski.