Kompozyty kwarcowe

Kompozyty kwarcowe nazywane są także kwarcogranitami, konglomeratami kwarcowymi. Produkowany na bazie kwarców naturalnych 95 % oraz żywic, pigmentów i innych dodatków 5%. 

Konglomeraty kwarcowe są bardzo twarde i wytrzymałe. Nie należy jednak traktować kompozytów kwarcogranitowych jako materiałów niezniszczalnych. Z tymi materiałami należy się obchodzić jak z kamieniami naturalnymi, gramitami i marmurami. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne zbliżone do kamienia, obróbka tego materiału jest możliwa tylko w zakładach kamieniarskich wyposażonych w odpowiednie maszyny .

Ze względu na uniwersalność i jednolity kolor, kompoztyty kwarcowe często stają sie alternatywą dla granitu i marmuru. Kwarcogranity występują w szerokiej gamie kolorystycznej od jasnych popieli i beży do czarnych. Kompozyty kwrcogranitowe mają przewagę kolorystyczną nad granitami.
 
Zastosowanie kompozytów kwarcowych:

  • nagrobki i pomniki,
  • blaty,
  • parapety,
  • posadzki,
  • schody,
  • okładziny ścian,
  • budownictwo mieszkalne,
  • wyposażenie dodatkowe (stoliki, krzesła, lady).

Napisz do nas

Poniżej podaj swoje dane oraz opisz zakres usług które Cię interesują.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie przy ul. Zbożowej 5, 43-200 Pszczyna, NIP: 6381169956 moich danych osobowych w celach marketingowych, w szczególności przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych danych osobowych jest Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok, ul. Zbożowa 5, 43-200 Pszczyna, (tel. +48 32 210 84 64, e-mail: pracownia@szczotok.pl. Podane dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania podanych danych jest moja dobrowolna zgoda, której brak uniemożliwia przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Podane dane będą przetwarzane bezterminowo do czasu wycofania zgody. Przysługuje mi prawo dostępu do podanych danych oraz prawo żądania ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, żądania ich przeniesienia, a także do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie, co pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem ich przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również skarga do organu nadzorczego.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na używanie Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1907).

captcha

Wyślij kopię wiadomości do mnie

X
Napisz do nas