Marmur

Marmur – pochodzenie i wykorzystanie materiału

Marmur znany i używany był już w starożytności – głównie jako materiał budowlany. Artyści już wiele lat temu cenili marmur za jego właściwości i bardzo często używali go do wykonywania rzeźb. Jedne z najlepszych jakościowo marmurów wydobywa się w Carrarze we Włoszech oraz na jednej z chorwackich wysp, Brač. Marmur wydobywany jest wyłącznie za pomocą specjalistycznych urządzeń do cięcia twardych surowców. W tym procesie nie używa się materiałów wybuchowych – ich zastosowanie mogłoby bowiem doprowadzić do pęknięć i utraty bloczności, co jest niezwykle istotną właściwością kamienia. W Polsce marmur wydobywa się jedynie w Sudetach w Masywie Śnieżki, gdzie występuje w dwóch kolorach.

Marmur – kolorystyka i właściwości

Zależnie od zawartości dodatkowych substancji mineralnych marmur może mieć różne odcienie oraz wzory. Tym, co odróżnia go np. od granitu, jest mniejsza odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych czy ścieranie. Marmur wbrew pozorom jest jednak dość łatwy w czyszczeniu i eksploatacji, ale warto pamiętać, że w poddany działaniu wysokiego stężenia kwasów staje się matowy.

W naszej ofercie znajdą Państwo biały marmur Thassos. Wydobywa się go na greckiej wyspie Thassos – stąd jego nazwa. Ta odmiana jest uznawana za jedną z najszlachetniejszych – ze względu na piękny, najbardziej zbliżony do czystej bieli odcień. Z uwagi na ten fakt biały marmur Thassos bardzo często używany jest do tworzenia rzeźb.

W naszym zakładzie z marmuru tworzymy:

Materiał ten wykorzystywany jest także do wykończenia wnętrz.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz doradzą w doborze najlepszego materiału.

Zapraszamy również do galerii, w której znajdą Państwo wiele zrealizowanych przez nas projektów. Nasz zakład znajduje się w miejscowości Pszczyna przy ulicy Zbożowej 5 – osobista wizyta to świetna okazja do obejrzenia na żywo części naszych realizacji oraz stosowanych materiałów.

Poniżej prezentujemy galerię naszej twórczości, w której wykorzystany został biały marmur Thassos.

Napisz do nas

Poniżej podaj swoje dane oraz opisz zakres usług które Cię interesują.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie przy ul. Zbożowej 5, 43-200 Pszczyna, NIP: 6381169956 moich danych osobowych w celach marketingowych, w szczególności przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych danych osobowych jest Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok, ul. Zbożowa 5, 43-200 Pszczyna, (tel. +48 32 210 84 64, e-mail: pracownia@szczotok.pl. Podane dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania podanych danych jest moja dobrowolna zgoda, której brak uniemożliwia przesyłania ofert drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem innych środków komunikacji. Podane dane będą przetwarzane bezterminowo do czasu wycofania zgody. Przysługuje mi prawo dostępu do podanych danych oraz prawo żądania ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, żądania ich przeniesienia, a także do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie, co pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem ich przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również skarga do organu nadzorczego.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na używanie Kamieniarstwo S.C. R.A.H. Szczotok z siedzibą w Pszczynie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1907).

captcha

Wyślij kopię wiadomości do mnie

X
Napisz do nas