Nagrobki na urny

Nagrobki na urny i pomniki urnowe – nasza oferta

Nagrobki na urny są zazwyczaj małych rozmiarów, podobnie jak nagrobki dla dzieci. Wymiary tego typu nagrobków ustalane są indywidualnie, zgodnie z wytycznymi cmentarza.

Nagrobek na urnę może występować w różnej formie i postaci. Mimo małych rozmiarów możliwości jest wiele, począwszy od prostych płyt, a skończywszy na rzeźbie. Małe gabaryty nagrobka na urnę nie przeszkadzają w tym, aby stworzyć piękne dzieło sztuki.

Prochów zmarłych nie wolno rozsypywać ani zakopywać w innym miejscu niż na cmentarzu – niezależnie od woli zmarłego. W Polsce dozwolony jest pochówek w obrębie danej nekropolii lub zatopienie urny. Wszystkie inne praktyki są zabronione przez prawo oraz grożą koniecznością poniesienia kary. Nagrobki na urny to rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy alternatywę dla ścian na urny, które znajdują się w większych miastach.

Pomnik na urnę

Pomniki na urnę oraz nagrobki na urny projektujemy i wykonujemy w ścisłym porozumieniu z klientem, uwzględniając indywidualne preferencje zamawiającego i obowiązujące w obrębie nekropolii restrykcje dotyczące rozmiaru pomnika – szerokości, długości, wysokości nagrobka i elementów mu towarzyszących. Pomniki urnowe wykonujemy z kamieni naturalnych oraz kompozytów kwarcowych, co pozwala nam uzyskać dowolny efekt wizualny – od surowego nagrobka kamiennego, przez pomniki urnowe stanowiące odpowiedniki tradycyjnych pomników z granitu czy marmuru. Pomnik na urnę możemy dodatkowo uzupełnić elementami małej architektury – ławeczkami, lampionami, wazonami. W zależności od Państwa potrzeb pomnik na urnę możemy udekorować wykorzystując elementy płaskorzeźby i rzeźby, witraże lub zdjęcia, również grawerowane w szkle i materiałach podobnych.

Klientów zainteresowanych powierzeniem nam prac związanych z przygotowaniem pomnika na urnę zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami naszej pracowni kamieniarskiej.