Ile kosztuje nagrobek?

Utrata bliskiej osoby to traumatyczne przeżycie, jednak każdy będzie musiał się z nim zmierzyć. Mimo że śmierć ma aspekt duchowy i wiąże się z przeżywaniem żałoby, to nie da się uniknąć konieczności załatwienia spraw przyziemnych. Organizacja pochówku oraz związanych z tym formalności to nie wszystko, gdyż dochodzi jeszcze kwestia zamówienia nagrobka. Pomnik ma znaczenie symboliczne i ma upamiętniać zmarłego, a także być wyrazem szacunku, dlatego rodzinom zależy na tym, aby był wykonany profesjonalnie. Ile kosztuje nagrobek i od czego zależy jego cena? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to kwestia indywidualnej wyceny usług kamieniarskich, ale także innych czynników, które wpływają na cały koszt wykonania pomnika.

Ceny pomników

Nasz zakład kamieniarski wyróżnia się dużą elastycznością w podejściu do klientów, dlatego jesteśmy w stanie dopasować ofertę do konkretnych oczekiwań. Nagrobki wykonujemy od podstaw, a oprócz gotowych modeli, realizujemy także specjalne zamówienia naszych klientów. Ceny pomników w dużej mierze zależą więc od nakładu pracy, użytego materiału oraz dodatkowych elementów ozdobnych. Przed przystąpieniem do realizacji, jej koszt ustalamy razem z klientem, co pozwala zmieścić się w przeznaczonym na ten cel budżecie. Oprócz tradycyjnych nagrobków wykonujemy również rzeźby, które stanowią urozmaicenie płyty nagrobnej, co wpływa na końcową ocenę.

Ile kosztuje nagrobek?

Postawienie pomnika nie musi wiązać się z wysokim kosztem, gdyż podstawowe modele dostępne są w przystępnych cenach. Zależy nam na tym, aby każdy klient otrzymał u nas produkt na miarę swoich możliwości finansowych, jednak nawet najtańsze warianty wykonujemy w sposób profesjonalny, z dbałością o każdy szczegół. Na ceny pomników składają się różne czynniki, takie jak:

  • Wielkość nagrobka – w ofercie mamy pomniki pojedyncze, podwójne, rodzinne i dziecięce.
  • Nakład pracy – ceny pomników zależą od czasu potrzebnego na ich realizacje. Indywidualne projekty zawierające wiele detali, wymagające dużego zaangażowania, wyceniamy indywidualnie.
  • Użyty materiał – nagrobki wykonujemy z najwyższej jakości materiałów, takich jak granit, marmur, piaskowiec czy kompozyty kwarcowe. Ceny kamienia naturalnego są nieco wyższe, jednak nawet pomniki wykonane z kompozytów, prezentują się równie estetycznie.
  • Dodatkowe elementy – wykonujemy proste nagrobki składające się tylko z płyty, a także realizujemy bardziej wyszukane projekty. Pomnik może być urozmaicony rzeźbą lub napisem, co podlega indywidualnej wycenie.

Nasza oferta charakteryzuje się dużą rozpiętością cenową, dlatego bez poznania oczekiwań klienta, nie można jednoznacznie sprecyzować, ile kosztuje nagrobek. Warto jednak pamiętać, że jest to jednorazowa inwestycja na wiele lat, a od wyboru surowca zależy trwałość i łatwość w utrzymaniu pomnika.

Jeżeli potrzebują Państwo porady w wyborze nagrobka – służymy pomocą. Jesteśmy otwarci na realizację nietypowych pomysłów, wymagających niestandardowego podejścia do projektu. Gwarantujemy, że każdy nagrobek jest wykonywany z najwyższą starannością i z uwzględnieniem indywidualnych wytycznych.